Obchody 60 lat naszego Koła – 23 wrzesień 2006 r.

przez | 9 października, 2006

23 września 2006 odbyła się uroczystość z okazji obchodów 60 – cio lecia naszego Koła.

Program uroczystości:

godz. 16.00 – uroczysta msza w Klasztorze o.o. Franciszkanów we Wschowie
godz. 17.00 – koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka,
godz. 18.00 – otwarcie wystawy trofeów łowieckich w Muzeum Ziemi Wschowskiej,
godz. 19.00 – część oficjalna uroczystości w Pałacu w Dębowej Łęce
godz. 20.00 – Zabawa Myśliwska

Na uroczystość przybyli:

1. przedstawiciele najwyższych władz samorządowych – Burmistrz m. Wschowy i Starosta Powiatu Wschowskiego,
2. Starosta Powiatu Złotoryja
3. przedstawiciele NRŁ i ORŁ PZŁ w Zielonej Górze,
4. Wójt Gminy Szlichtyngowa
5. Prezes OHZ Osowa Sień
6. Nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice
7. Prezesi i Łowczowie z okolicznych kół łowieckich
8. zaprzyjaΌnieni z naszym kołem myśliwi z Norwegii
9. myśliwi z naszego koła łowieckiego
10. sympatycy i miłośnicy łowiectwa

Po mszy świętej w Klasztorze o. o. Franciszkanów odbył się wspaniały koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka. DΌwięki muzyki myśliwskiej w mistrzowskim wykonaniu, potęgowane wspaniałą akustyką klasztoru wywarły niezapomniane wrażenie na słuchaczach. Na koniec koncertu, ku zaskoczeniu wszystkich przybyłych, Prezes naszego Koła zaśpiewał okolicznościowy utwór przez siebie skomponowany „ 60 lat, 60 lat ….”

Po koncercie wszyscy udaliśmy się na wschowski rynek, gdzie zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. PóΌniej przeszliśmy do Muzeum Ziemi Wschowskiej na otwarcie wystawy, na której zaprezentowany był dorobek i historia naszego Koła.

Następnie udaliśmy się do pięknego Pałacu w Dębowej Łęce. Tam nastąpiła część oficjalna uroczystości, podczas której na ręce Prezesa naszego Koła zaproszeni goście składali gratulacje i podziękowania. Wręczone zostały również, nadane przez ORŁ w Zielonej Górze medale „Zasłużony dla Łowiectwa Zielonogórskiego” dla kol. Nowaka Kazimierza, Tymczyszyn Jerzego, Jona Stanisława i Kaminiarza Jacka.

Wszyscy uczestnicy uroczystości obchodów 60 lat naszego Koła, obdarowani zostali przez Zarząd Koła okolicznościowymi, pamiątkowymi medalami i wydanym specjalnie z tej okazji biuletynem prezentującym historię i dorobek naszego Koła.

Uroczystości zakończone zostały trwającą do białego rana huczną zabawą myśliwską. Zespół muzyczny, który nam przygrywał okazał się rewelacyjny – dla wielu ta noc okazała się za krótka.

Darz Bór