60 lat Zielonogórskiego Łowiectwa – Ochla 10.09.2006 r.

przez | 9 października, 2006

10 września 2006 r. w Ochli k. Zielonej Góry, w przepięknym skansenie w Muzeum Etnograficznym odbyły się obchody 60 – lecia Zielonogórskiego Łowiectwa. Obchody uświetnili przedstawiciele najwyższych władz łowieckich i państwowych. Cała impreza była otwarta dla ludności i miała charakter rodzinnego pikniku.

Uroczystość rozpoczęła msza święta przeplatana sygnałami łowieckimi w wykonaniu „Lubuskich Fanfar”. Po niej nastąpiło pożegnanie „starego” sztandaru i poświęcenie „nowego”. Przedstawiciele kół łowieckich, które zafundowały nowy sztandar złożyli podpisy na akcie fundacyjnym.

Następnie udekorowano najbardziej zasłużonych myśliwych odznaczeniami za zasługi łowieckie.

Po części oficjalnej odbył się piknik, na którym poszczególne koła łowieckie przygotowały poczęstunek z trunków myśliwskich i z potraw z dziczyzny. Dziczyzna bardzo smakowała biesiadnikom. Nie zabrakło również dobrej muzyki, przy której można było potańczyć.

W czasie trwania pikniku można było zwiedzić wystawę łowiecką, na której zaprezentowano dorobek zielonogórskiego łowiectwa.

Na koniec odbył się wspaniały koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu „Lubuskich Fanfar”.

Atmosfera podczas całych obchodów była bardzo luΌna i sympatyczna. Mieszkańcy Zielonej Góry, którzy przybyli licznie do Ochli byli zdumieni „myśliwskim piknikiem”. Była to swoista promocja łowiectwa i dziczyzny. U wielu osób na pewno myślistwo nie będzie kojarzyć się już tylko ze strzelaniem, ale dobrą zabawą.

Darz Bór

Poniżej kilka fotek z pikniku