Spotkanie z młodzieżą szkolną – 07.03.2009 r.

przez | 25 marca, 2009

7 marca 2009 r. odbyło się spotkanie w plenerze z młodzieżą szkolną w ramach „zielonej szkoły”. Uczniowie klasy IIa ze szkoły podstawowej nr 2 we Wschowie chcieli poznać las i jego mieszkańców.

Prezes naszego koła łowieckiego, kol. Sobczuk Krzysztof w sposób bardzo obrazowy i zabawny przybliżył młodzieży wizerunek łowiectwa i myślistwa, m. in. gatunki najpopularniejszych zwierząt, sposoby ich dokarmiania, nasze zwyczaje i gwarę myśliwską, sposoby i metody polowania.

Wiedzę tą najlepiej przyswaja się w lesie, dlatego dzieci z przyjemnością zgodziły się na przejażdżkę bryczkami do lasu, gdzie wyłożyły dla zwierząt karmę, którą same zebrały w postaci marchwi, kasztanów, jabłek i zboża.

Na koniec nie mogło zabraknąć kiełbasek i ogniska, przy którym prezes opowiadał ciekawe anegdoty z polowań.

Było to bardzo pouczające i ciekawe dla wszystkich spotkanie z młodzieżą szkolną. Edukacja najmłodszego pokolenia z zakresu ochrony przyrody i łowiectwa daje nadzieję na zmianę niezbyt ciekawego wizerunku myśliwych w naszym kraju.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania, a szczególnie głównemu sponsorowi, członkowi naszego koła kol. Tomaszowi Szczepańskiemu.

Darz Bór